Ударни вести
  1. Информација за преоден рок во сите лиги за сезона 2019/2020
  2. Листа на кандидати за упис во ДСУ Спортска Академија за учебна година 2019/2020
  3. Ажурирање на членство во ЗКТ
  4. Јавен повик за проверување на способностите за спортски вештини на учениците кај кои има интерес за запишување во Спортска Академија
  5. Распоред на натпревари од КУП 2019

М16


домаќин гостин инфо
Македонија Бугарија
домаќин гостин инфо
Бугарија Македонија
домаќин гостин инфо
Македонија Косово
домаќин гостин инфо
Македонија Шведска

Список на кошаркари повикани за кадетска репрезентација

кадетите на пријателски турнир во Романија

Радувај се Македонијо!

Кадетите се пласираа во А дивизија

Македонија е во полуфинале!

Кадетите ќе се борат за пласман во А дивизија

Кадетите со триумф и над Бугарија

Против Црна Гора го затвораме турнирот

Кадетите ја совладаа Романија

Македонија домаќин на Романија, Бугарија и Црна Гора

Одработен првиот тренинг на репрезентацијата до 15 години

Репрезентативците подготвени за меѓународниот турнир во Романија

Репрезентацијата до 15 години ќе одигра пријателски натпревар против селекцијата на Спортската академија

Продолжуваат активностите на кошаркарите кои се дел од проектот на ФИБА „заедно до 16“

Прв пораз за кадетите на турнирот во Истанбул

Кадетите на Галатасарај подобри од македонските млади кошаркари

Кадетите нижат победи на пријателскиот турнир во Истанбул

Втора победа за младите кошаркари на турнирот во Истанбул

Кадетските репрезентативци го започнаа меѓународниот турнир во Истанбул со победа

Репрезентативците до 16 години ги совладаа врсниците од Анадолу Ефес