Ударни вести
  1. ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРЕОДЕН РОК ВО СИТЕ ЛИГИ ЗА СЕЗОНАТА 2017/2018
  2. Соопштение до јавноста
  3. КОНКУРС за кошаркарски судии
  4. Распоред Прва лига (МАЖИ) 2017/2018
  5. Одржан ждребот за Првата лига (мажи)

А Репрезентација


# Тим П И БОД
1 2 1 5
2 1 2 4
3 0 3 3
домаќин гостин инфо
Босна и Херцеговина
Македонија Бугарија
домаќин гостин инфо
Бугарија Босна и Херцеговина
Македонија
домаќин гостин инфо
Бугарија
Македонија Босна и Херцеговина

Сениорската женска репрезентација пријавена на квалификациите за Евробаскет 2019

Сениорките повторно се враќаат на кошаркарската сцена, целта е јасна – пласман на ЕП 2019!