Ударни вести
  1. Информација за преоден рок во сите лиги за сезона 2018/2019
  2. Прв дел од планираната едукација на тренерите
  3. ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРЕОДЕН РОК ВО СИТЕ ЛИГИ ЗА СЕЗОНАТА 2017/2018
  4. Соопштение до јавноста
  5. КОНКУРС за кошаркарски судии

Куп на РМ

Куп 2018 Мажи


домаќин гостин инфо
Работнички Карпош Соколи
Блокотехна АВ Охрид
МЗТ Скопје Аеродром Фени Индустри
Куманово 2009 Гостивар
домаќин гостин инфо
Работнички Куманово 2009
МЗТ Скопје Аеродром Блокотехна
домаќин гостин инфо
Работнички МЗТ Скопје Аеродром

Куп 2018 Жени

Време е за КУП!

Линкови до livestream и статистика

ВИДЕО: Изведбата на химната на РМ од страна на Тамара Тодевска

Тамара Тодевска го отвори второто финале од ЛИМАК Купот на РМ

Македонија доби уште еден трофеен клуб

ИЗЈАВИ ПО НАТПРЕВАРОТ КАРПОШ СОКОЛИ - ФЕНИ ИНДУСТРИ

Клупски историски успех: Карпош Соколи стигна до првата Куп-титула

„Соколите“ испишаа нова страна во клупската историја

Подолгата клупа го одлучи победникот

ИЗЈАВИ ПО НАТПРЕВАРОТ РАБОТНИЧКИ - КАРПОШ СОКОЛИ

Карпош Соколи го повтори ланскиот успех и се пласира во финалето на ЛИМАК Купот на РМ

„Соколите“ чекор поблиску до нова страница во клупската историја

Петар Наумоски во друштво на претставниците на ЛИМАК Скопје на трибините во „Јасмин“

Претседателот на МКФ го следи првиот полуфинален натпревар од ЛИМАК Купот на РМ

Вардар си закажа финале со Бадел 1862

Вардарки подобри од Пелистер за пласман во финалето од ЛИМАК Купот на РМ

Кога има умор, нормално е да има и падови во играта

ИЗЈАВИ ПО НАТПРЕВАРОТ БАДЕЛ 1862 - МНА КОЖУВЧАНКА

МНА Кожувчанка го предизвикува шампионот, Вардарки на мегдан со Пелистер

Дојде редот и дамите да се пресметаат на ЛИМАК Купот на РМ

Една третина од работата е завршена

ИЗЈАВИ ПО НАТПРЕВАРОТ МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ - КОЖУВ

МЗТ Скопје Аеродром е последен учесник во полуфиналето на ЛИМАК Купот на РМ

Актуелниот шампион ја совлада првата препрека кон одбрана на Куп-титулата

Без концентрација - нема победа

ИЗЈАВИ ПО НАТПРЕВАРОТ РАБОТНИЧКИ - КУМАНОВО

Работнички оди на Карпош соколи во првото полуфинале од ЛИМАК Купот на РМ

Трофејниот клуб од „Градски Парк“ на два чекори до десетта Куп-титула

Куп-авантурата заврши за АВ Охрид

ИЗЈАВИ ПО НАТПРЕВАРОТ ФЕНИ ИНДУСТРИ - АВ ОХРИД

Фени индустри си закажа полуфинале во ЛИМАК Купот на РМ

Кавадарчани броеја до сто на вториот четвртфинален натпревар од ЛИМАК Купот на РМ

Карпош соколи е првиот патник во полуфиналето на ЛИМАК Купот на РМ

„Соколите“ триумфално го започнаа завршниот турнир

Тамара Тодевска ќе ја пее химната пред почетокот на финалето од ЛИМАК Купот на РМ

Поп-пејачката ќе го најави машкото финале со интонирање на химната на РМ

Натпреварите од ЛИМАК Купот на РМ во живо на сајтот на МКФ

Македонската кошаркарска федерација ќе врши пренос од Куп-натпреварите

Информација за продажба на билети за Лимак Купот на РМ

Билетите за Купт-натпреварите во продажба од четврток (16. февруари)

ЛИМАК Холдинг порачува: Се гледаме во Кавадарци!

Организаторот на кошаркарскиот Куп е подготвен за возбудлив турнир

МКФ закажува прес-конференција

По повод одржување на ЛИМАК Купот на РМ

Познати четвртфиналните двојки за ЛИМАК Купот на Македонија

Ждребот за четвртфиналните двојки одржан во просториите на МКФ

Лимак Холдинг ја доби организацијата на завршниот турнир од Купот на РМ

Завршницата од кошаркарскиот Куп ќе биде организирана од светски реномираната компанија Лимак Холдинг