Ударни вести
  1. Информација за преоден рок во сите лиги за сезона 2018/2019
  2. Прв дел од планираната едукација на тренерите
  3. ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРЕОДЕН РОК ВО СИТЕ ЛИГИ ЗА СЕЗОНАТА 2017/2018
  4. Соопштение до јавноста
  5. КОНКУРС за кошаркарски судии

Вести

Официјализирана соработката помеѓу МКФ и Гевгелија

сениорите против Косово ќе разигруваат во Гевгелија

Соња Спасовска, една и единствена!

Честитки 25 години работа во МКФ!

Список на повикани кошаркари и кошаркарки за камп во Бугарија

селекциите дел од проектот „Заедно до М16“ продолжуваат со активности

Јуниорите на Работнички на домашен терен ќе ја бранат титулата

КК Работнички организатор на завршниот турнир во М18

Селекциите до 14 и до 15 години на турнир во Измир

Листа на кошаркари повикани за турнирот во Турција

Одржан состанок со клубовите кои се натпреваруваат во младинските категории

потенцирани мерките на МКФ за субвенции на младинските категории

Билтен 1 во сениорски и младински лиги за сезона 17-18

Пријавени екипи во сениорски и младински лиги за сезона 17-18

Завршницата од првенството во М12 ќе се одигра во „Јане Сандански“

МЗТ Скопје Аеродром победи на лицитацијата за организатор на завршницата

Јанко Луковски и Марјан Лазовски закажуваат демонстративни тренинзи

Присуството на сите селектори, како и членовите на стручните штабови (и кондициските тренери) е задолжително!