Ударни вести
  1. Информација за преоден рок во сите лиги за сезона 2019/2020
  2. Информација за преоден рок во сите лиги за сезона 2019/2020
  3. Листа на кандидати за упис во ДСУ Спортска Академија за учебна година 2019/2020
  4. Ажурирање на членство во ЗКТ
  5. Јавен повик за проверување на способностите за спортски вештини на учениците кај кои има интерес за запишување во Спортска Академија

Прва Лига


# Тим П И БОД
1 6 2 14
2 6 2 14
3 6 2 14
4 6 2 14
5 5 3 13
6 5 3 13
7 3 5 11
8 2 6 10
9 1 7 9
10 0 8 8
домаќин гостин инфо
Вардар Еуро Никел 2005
Кожув МЗТ Скопје Аеродром
Гостивар Академија ФМП
Куманово 2009 Пелистер
Работнички МЗТ Скопје УНИ БАНКА

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
МЗТ Скопје Аеродром МЗТ Скопје УНИ БАНКА
Вардар Кожув
Еуро Никел 2005 Пелистер
Академија ФМП Куманово 2009
Работнички Гостивар

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
МЗТ Скопје УНИ БАНКА Вардар
Гостивар МЗТ Скопје Аеродром
Кожув Еуро Никел 2005
Пелистер Академија ФМП
Куманово 2009 Работнички

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
МЗТ Скопје Аеродром Куманово 2009
Еуро Никел 2005 Академија ФМП
Вардар Гостивар
Кожув МЗТ Скопје УНИ БАНКА
Работнички Пелистер

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
Куманово 2009 Вардар
Пелистер МЗТ Скопје Аеродром
Академија ФМП Работнички
МЗТ Скопје УНИ БАНКА Еуро Никел 2005
Гостивар Кожув

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
МЗТ Скопје УНИ БАНКА Гостивар
МЗТ Скопје Аеродром Академија ФМП
Вардар Пелистер
Еуро Никел 2005 Работнички
Кожув Куманово 2009

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
Куманово 2009 МЗТ Скопје УНИ БАНКА
Пелистер Кожув
Академија ФМП Вардар
Гостивар Еуро Никел 2005
Работнички МЗТ Скопје Аеродром

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
Кожув Академија ФМП
Вардар Работнички
Гостивар Куманово 2009
Еуро Никел 2005 МЗТ Скопје Аеродром
МЗТ Скопје УНИ БАНКА Пелистер

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
Академија ФМП МЗТ Скопје УНИ БАНКА
МЗТ Скопје Аеродром Вардар
Работнички Кожув
Куманово 2009 Еуро Никел 2005
Пелистер Гостивар

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
Еуро Никел 2005 Вардар
МЗТ Скопје Аеродром Кожув
Работнички МЗТ Скопје УНИ БАНКА
Академија ФМП Гостивар
Пелистер Куманово 2009

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
Пелистер Еуро Никел 2005
Куманово 2009 Академија ФМП
Гостивар Работнички
МЗТ Скопје УНИ БАНКА МЗТ Скопје Аеродром
Кожув Вардар

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
Еуро Никел 2005 Кожув
Вардар МЗТ Скопје УНИ БАНКА
МЗТ Скопје Аеродром Гостивар
Работнички Куманово 2009
Академија ФМП Пелистер

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
Академија ФМП Еуро Никел 2005
Пелистер Работнички
Куманово 2009 МЗТ Скопје Аеродром
Гостивар Вардар
МЗТ Скопје УНИ БАНКА Кожув

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
Еуро Никел 2005 МЗТ Скопје УНИ БАНКА
Кожув Гостивар
Вардар Куманово 2009
МЗТ Скопје Аеродром Пелистер
Работнички Академија ФМП

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
Работнички Еуро Никел 2005
Академија ФМП МЗТ Скопје Аеродром
Пелистер Вардар
Куманово 2009 Кожув
Гостивар МЗТ Скопје УНИ БАНКА

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
Еуро Никел 2005 Гостивар
МЗТ Скопје УНИ БАНКА Куманово 2009
Кожув Пелистер
Вардар Академија ФМП
МЗТ Скопје Аеродром Работнички

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
МЗТ Скопје Аеродром Еуро Никел 2005
Работнички Вардар
Академија ФМП Кожув
Пелистер МЗТ Скопје УНИ БАНКА
Куманово 2009 Гостивар

Прва лига видео

домаќин гостин инфо
Еуро Никел 2005 Куманово 2009
Гостивар Пелистер
МЗТ Скопје УНИ БАНКА Академија ФМП
Кожув Работнички
Вардар МЗТ Скопје Аеродром

Прва лига видео


МЗТ доминираше во дербито со Работнички

Шампионот прелесно го освои „Градски Парк“

Прва вечер од седмото коло во Првата лига

Силната Академија ФМП го потопи Вардар

ПЛЕЈАУТ Лига 2018/2019

Распоред на натпревари

СУПЕР Лига 2018/2019

Распоред на натпревари

Комплетиран регуларниот дел од сезоната во ПЛМ

Шест претенденти за шампионската титула

Почнуваме од нула!

Најава за финалната серија од Плејофот

Темелковски: Да уживаме во кошаркарската игра!

Најава за финалната серија од Плејофот

Плејофот може да започне!

Четири екипи, еден трофеј!

Комплетирани Супер и Плејаут лигата

Работнички, МЗТ С.А., Блокотехна и Куманово ќе се борат за титулата

Комплетирано првото коло од Супер лигата

комплетирано првото коло од Плејаут лигата

Продолжуваат активностите во Супер лигата

Работнички на гости кај Карпош Соколи, МЗТ Скопје Аеродром го пречекува Фени индустри

Куманово посилен од Вардар

Вицешампион го совлада и Вардар (86-69)

Кавадарчани подобри од Струмица во домашното првенство

Два бода за Фени индустри по триумфот над Струмица

Нова победа за Кожув во домашното првенство

Кошаркарите на Кожув триумфално минаа низ Охрид

Работнички победнички на гости кај Пелистер

Најтрофејниот кошаркарски клуб се задржа на победничките патеки