Ударни вести
  1. ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРЕОДЕН РОК ВО СИТЕ ЛИГИ ЗА СЕЗОНАТА 2017/2018
  2. Соопштение до јавноста
  3. КОНКУРС за кошаркарски судии
  4. Распоред Прва лига (МАЖИ) 2017/2018
  5. Одржан ждребот за Првата лига (мажи)

Вести

Време е за КУП!

Линкови до livestream и статистика

Билтен 1 во сениорски и младински лиги за сезона 17-18

Пријавени екипи во сениорски и младински лиги за сезона 17-18

Со „Sportive“ заедно до нови успеси

Сите селекции ќе носат опрема од „Sportive“

Сениорите започнуваат со активностите

ПОШИРОК СПИСОК НА КОШАРКАРИ ПОВИКАНИ ЗА ПОДГОТВИТЕЛНИОТ ПЕРИОД

Завршницата од првенството во М12 ќе се одигра во „Јане Сандански“

МЗТ Скопје Аеродром победи на лицитацијата за организатор на завршницата

Успешна прва сезона од Лигата на шампиони

Првата титула во рацете на Иберостар Тенерифе

Одработен првиот тренинг на репрезентацијата до 15 години

Репрезентативците подготвени за меѓународниот турнир во Романија

Јанко Луковски и Марјан Лазовски закажуваат демонстративни тренинзи

Присуството на сите селектори, како и членовите на стручните штабови (и кондициските тренери) е задолжително!

Репрезентацијата до 15 години ќе одигра пријателски натпревар против селекцијата на Спортската академија

Продолжуваат активностите на кошаркарите кои се дел од проектот на ФИБА „заедно до 16“

Натпреварот помеѓу Бадел 1862 и Вардар во живо на МОК ТВ

Дерби дуелот од ПЛЖ во живо на YouTube каналот на МОК

Сениорската женска репрезентација пријавена на квалификациите за Евробаскет 2019

Сениорките повторно се враќаат на кошаркарската сцена, целта е јасна – пласман на ЕП 2019!

Нова насока во соработката помеѓу МОК и МКФ

МОК со преноси од натпреварите во организација на МКФ

Соопштение од Судиската комисија на МКФ

по повод написите од страна на КК Кожув

Продолжуваат активностите во Супер лигата

Работнички на гости кај Карпош Соколи, МЗТ Скопје Аеродром го пречекува Фени индустри

Комплетиран стручниот штаб на сениорската репрезентација

Јончевски и Малинков се приклучија кон стручниот штаб

МОК организира висока обука за напреден спортски менаџмент

Четврта генерација за напреден спортски менаџмент во организација на МОК

Селективен тренинг за кошаркари родени 2003 година

Втор селективен тренинг за кошаркарите до 14 години

Куманово посилен од Вардар

Вицешампион го совлада и Вардар (86-69)

Кавадарчани подобри од Струмица во домашното првенство

Два бода за Фени индустри по триумфот над Струмица

Нова победа за Кожув во домашното првенство

Кошаркарите на Кожув триумфално минаа низ Охрид

Работнички победнички на гости кај Пелистер

Најтрофејниот кошаркарски клуб се задржа на победничките патеки

Одржан првиот селективен тренинг за кошаркари родени 2003 година

Кошаркарите до 14 години го одработија првиот селективен тренинг

АМС организира дружба за мали дечиња со познати спортисти

Во рамки на проектот „спортот и семејните вредности“

МКФ организира турнир за девојчиња до 14 години и помлади

Турнир за мали девојчиња во организација на МКФ

Селективен тренинг за кошаркари родени 2003 година

Јуниорите ги започнуваат репрезентативните обврски

ВИДЕО: Изведбата на химната на РМ од страна на Тамара Тодевска

Тамара Тодевска го отвори второто финале од ЛИМАК Купот на РМ

Македонија доби уште еден трофеен клуб

ИЗЈАВИ ПО НАТПРЕВАРОТ КАРПОШ СОКОЛИ - ФЕНИ ИНДУСТРИ

Клупски историски успех: Карпош Соколи стигна до првата Куп-титула

„Соколите“ испишаа нова страна во клупската историја

Подолгата клупа го одлучи победникот

ИЗЈАВИ ПО НАТПРЕВАРОТ РАБОТНИЧКИ - КАРПОШ СОКОЛИ

Карпош Соколи го повтори ланскиот успех и се пласира во финалето на ЛИМАК Купот на РМ

„Соколите“ чекор поблиску до нова страница во клупската историја

Петар Наумоски во друштво на претставниците на ЛИМАК Скопје на трибините во „Јасмин“

Претседателот на МКФ го следи првиот полуфинален натпревар од ЛИМАК Купот на РМ

Вардар си закажа финале со Бадел 1862

Вардарки подобри од Пелистер за пласман во финалето од ЛИМАК Купот на РМ

Кога има умор, нормално е да има и падови во играта

ИЗЈАВИ ПО НАТПРЕВАРОТ БАДЕЛ 1862 - МНА КОЖУВЧАНКА

МНА Кожувчанка го предизвикува шампионот, Вардарки на мегдан со Пелистер

Дојде редот и дамите да се пресметаат на ЛИМАК Купот на РМ

МОК со пренос на натпреварот помеѓу Куманово и Пеќ во БИБЛ лигата

Продолжуваат спортските преноси на МОК СПОРТСКИОТ YouTube канал

Една третина од работата е завршена

ИЗЈАВИ ПО НАТПРЕВАРОТ МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ - КОЖУВ

МЗТ Скопје Аеродром е последен учесник во полуфиналето на ЛИМАК Купот на РМ

Актуелниот шампион ја совлада првата препрека кон одбрана на Куп-титулата

Без концентрација - нема победа

ИЗЈАВИ ПО НАТПРЕВАРОТ РАБОТНИЧКИ - КУМАНОВО

Работнички оди на Карпош соколи во првото полуфинале од ЛИМАК Купот на РМ

Трофејниот клуб од „Градски Парк“ на два чекори до десетта Куп-титула

Куп-авантурата заврши за АВ Охрид

ИЗЈАВИ ПО НАТПРЕВАРОТ ФЕНИ ИНДУСТРИ - АВ ОХРИД

Фени индустри си закажа полуфинале во ЛИМАК Купот на РМ

Кавадарчани броеја до сто на вториот четвртфинален натпревар од ЛИМАК Купот на РМ

Карпош соколи е првиот патник во полуфиналето на ЛИМАК Купот на РМ

„Соколите“ триумфално го започнаа завршниот турнир

Тамара Тодевска ќе ја пее химната пред почетокот на финалето од ЛИМАК Купот на РМ

Поп-пејачката ќе го најави машкото финале со интонирање на химната на РМ

Натпреварите од ЛИМАК Купот на РМ во живо на сајтот на МКФ

Македонската кошаркарска федерација ќе врши пренос од Куп-натпреварите

Информација за продажба на билети за Лимак Купот на РМ

Билетите за Купт-натпреварите во продажба од четврток (16. февруари)

ЛИМАК Холдинг порачува: Се гледаме во Кавадарци!

Организаторот на кошаркарскиот Куп е подготвен за возбудлив турнир

МКФ закажува прес-конференција

По повод одржување на ЛИМАК Купот на РМ

Одржан првиот селективен тренинг за кошаркарки родени 1999/2000 односно 2001/2002 година

Кошаркарките до 16 и до 18 години на ’прва проверка’ пред координаторот Вангеловска

Одржан првиот селективен тренинг за кошаркарки родени 1999/2000 односно 2001/2002 година

Кошаркарките до 16 и до 18 години на ’прва проверка’ пред координаторот Вангеловска

Прв пораз за кадетите на турнирот во Истанбул

Кадетите на Галатасарај подобри од македонските млади кошаркари

Кадетите нижат победи на пријателскиот турнир во Истанбул

Втора победа за младите кошаркари на турнирот во Истанбул

Познати четвртфиналните двојки за ЛИМАК Купот на Македонија

Ждребот за четвртфиналните двојки одржан во просториите на МКФ

Кадетските репрезентативци го започнаа меѓународниот турнир во Истанбул со победа

Репрезентативците до 16 години ги совладаа врсниците од Анадолу Ефес

МКФ и клубовите најдоа заеднички јазик

Суспендираните клубови одлучија да ги платат долговите кон МКФ

Соопштение во врска со суспензијата на четирите клубови од ПЛМ

МКФ ја информира јавноста за поводот за изрекување на суспензија за четири клуба од ПЛМ

Лимак Холдинг ја доби организацијата на завршниот турнир од Купот на РМ

Завршницата од кошаркарскиот Куп ќе биде организирана од светски реномираната компанија Лимак Холдинг

Информација за преоден рок во сите лиги

МКФ ги информира клубовите за преодниот рок во сите лиги од сезоната 2016/2017