Кошаркарите на Работнички се изборија за финале на завршниот турнир во М18 откако во рамки на првото полуфинале ги совладаа врсниците од Феникс 2010 со 78-52. Јуниорите од Центар на домашен терен ќе ја бранат титулата освоена ланската сезона.

Целосната статистика од натпреварот може да се погледне на следниот ЛИНК. Финалниот натпревар е закажан за в недела (3. јуни) со почеток во 20:00 часот.